רוצה לקבל עדכונים על פעילויות ומשחקים חדשים?

אני מזמינה אותך לעקוב אחרי הפעילות

ים של משחקים עם צדפים

הילדים אספו צדפים מן החוף? מעולה!

אנו ניעזר בהם למספר משחקים ופעילויות מהנות בלי עלויות מיותרות. הן נגישות וזמינות לכל.

פעילות 1- צביעת צדפים

אביזרים נדרשים: צבעי ידיים, גועש, טושים, מכחולים, ספוגים ועוד. מה שיש לכן בבית.

פעילות: הניחו מספר צדפים על השולחן, ולצדם את הצבעים עם המכחולים והספוגים. אפשרו לילדים לצבוע את הצדפים או לצייר עליהם. מוטב לכסות את השולחן או להניח נייר מתחת לצדפים למניעת לכלוך. בגמר הצביעה, הניחו את הצדפים לייבוש. מהצדפים הצבעוניים ניתן כעת להכין שרשרת או מובייל מרהיב.

פעילות 2- קישוט בצדפים

אביזרים נדרשים: פלסטלינה

במידה ואין פלסטלינה ניתן להכין בצק למשחק.

הפעילות: צורו צורות מהפלסטלינה-ניתן לשטח או לגלגל לכדור או כד. לאחר מכן, על הילדים להצמיד את הצדפים לפלסטלינה לפי רצונם. עבודת ידיים מעולה, עם לחיצות הנוצרות בין הצדפים לפלסטלינה.

פעילות  3- משחק זיכרון או התאמה

אביזרים נדרשים : מדבקות או צבעים

פעילות: להתחיל מ3-4 זוגות של צדפים ובהתאם להתקדמות הילד להוסיף זוגות נוספים. מאחורי כל זוג להדביק מדבקה באותו הצבע או ציור זהה. הוראות המשחק: הופכים את הצדפים על השולחן. כל אחד בתורו הופך צדף אחד ומנסה לנחש היכן מסתתר הצדף התואם. אם הצדף תואם הוא אוסף אליו את הזוג, ואם לא הופך בחזרה וכך הלאה. כשהמטרה לזכור היכן נמצאים הצדפים המתאימים, ולאסוף כמה שיותר זוגות צדפים.

עם ילדים קטנים יותר, כדאי לפזר את הצדפים כשהם הפוכים וגלויים ולבקש מהם ליצור זוגות תואמים.

פעילות 4- מספרים או אותיות במים

אביזרים נדרשים- קערת מים, טוש, דפים עליהם רשומים מספרים או אותיות.

פעילות: לרשום על הצדפים מספרים מ0-10 או אתיות. למלא בקערה מים ולהוסיף את הצדפים. עליכם לומר לילדים איזה מספר לחפש במים ועליהם לשלוף ולהניח ליד המספר הנכון בדף או להקיף בעיגול את המספר אם לא רוצים שהדף יתרטב. אפשרות נוספת,  הילדים ישלפו אקראית צדף ויניחו לי המספר הנכון תוך שהם אומרים מהו המספר ששלפו.

פעילות 5- איקס עיגול

אביזרים נדרשים – טוש

פעילות: מיועדת לילדים יותר גדולים אם יש לכם בבית.  לצייר בטוש על חמישה  צדפים איקס ועל החמישה האחרים עיגול. לשרטט על דף אחד את הקווים למשחק ואפשר לשחק את המשחק, ללא צורך בדפים נוספים.

פוסטים אחרונים

עין פרת

המלצה עין פרת

הטיול לעין פרת באזור מדבר יהודה, מתחיל מהכניסה דרך היישוב ענתות, זה חשוב כי הוויז לא תמיד מכוון לשם, אלא למחסום צבאי. אפשר לנסוע עד

קרא עוד »

המלצה- ביקור בפלנתניה

בסופש' האחרון ערכנו סיור בפלנתניה  בנתניה עם ירין בן ה7 ומרום בן ה3. סיור מדעי על החלל בדרך חווייתית ומוחשית. את הסיור התחלנו בשלושה ניסויים

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Made with 🍋 by Limoncello Studio