רוצה לקבל עדכונים על פעילויות ומשחקים חדשים?

אני מזמינה אותך לעקוב אחרי הפעילות

על מה אנשים מתחרטים לפני המוות?

לפני כשנה נתקלתי בסיפור של האחות האוסטרלית ברוני וור שטיפלה בחולים סופנים בשבועות האחרונים של חייהם, ואת השיחות שלה עימם היא תיעדה בבלוג שאחר כך הפך לספר בשם:
"The Top Five Regrets of the Dying".

החרטה הכי נפוצה הייתה, שלא היה להם את האומץ לחיות את חייהם מתוך נאמנות לעצמם, ולא לפי מה שאנשים אחרים ציפו מהם, ושלא מימשו את החלומות שלהם.

מיד אחריה הייתה החרטה – על כך שאנשים עבדו קשה מדיי ופספסו את הגידול של ילידיהם והבילוי עם בני זוגם .

אמנם, על החרטה הראשונה איני יכולה לסייע (למרות שמכירה כאלה שכן). אבל את החרטה השנייה מכירה היטב, ושומעת מהורים סביבי כל הזמן- על האתגרים היומיומיים לחזור מעבודה, לבית שדורש טיפול של ניקיון, כביסות ובישולים והרצון העז בתוך כל זה – לבלות עם הילדים.
אז אני מעלה כאן את העצות שיוכלו להקל עלייך:

1. להתחיל בצעד קטן– חצי שעה-שעה של פעילות משותפת ביום. לאחר מכן לשלב גם משחק חופשי. זכרו, שהאיכות קובעת ולא הכמות. אם יש עוד אחים, תנסו ליצור פעילות משותפת יחדיו אך חשוב גם למצוא זמן לכל ילד בנפרד לדברים שמעניינים ומרגשים אותו.

2. לבחור ולבצע– יש חשיבות לנקוט פעולה ולהתחיל בעשייה. אהבתם פעילות- תתחילו לבצע.

3. לארגן ציוד– להניח מראש את הציוד והחומרים הנדרשים בתיבה או בשקית. אל תאמרו לעצמכן: "כשהילד יחזור מהגן נארגן יחד". אם אפשר, עדיף אפילו יום מראש.

4. זמין ומזמין– סדרו את המשחק כך שיהיה זמין ונגיש לילד בחדר המשחקים או בסלון. וכן, מזמין לשחק, בלי גירויים מסביב ובלי צעצועים מפוזרים.

5. להוות דוגמה– תציעו את המשחק, תדגימו, שחקו בו בעצמכן וקחו חלק. זכרו, זהו זמן האיכות שלכן עם הילד. כאשר הוא יכיר את המשחק, הוא ישחק בו גם לבד. ישנם ילדים אשר לא ממהרים להתנסות בדברים חדשים, זהו תפקידכן לחשוף אותם. אתן מכירות את הילדים שלכן ומה נוח להם.

6. להתנסות– ניסיתן ולא היה שיתוף פעולה מצדם, עברו לפעילות אחרת בבית ובעוד מספר ימים נסו שוב ושוב. משחק שלא מעניין ומסקרן את הילד בתקופה מסוימת בחייו, מרגשת אותו באחרת. אפשר גם לאחסן אותו במקום גלוי וזמין והוא ירגיש חופשי לגשת ולהתנסות בעצמו. לא ללחוץ ולא בכוח.

7. "יש" במקום "אין"– אתן עייפות, קחו נשימה, ובמקום "אין לי כוח" החליפו ב"יש לי כוח" והתחילו לפעול בלי לחשוב, כמו רובוט סדרו את המשחק לפעולה. תזכרו שהזמן שאתן משקיעות, חשוב להתפתחות של הילדים שלכן.

8. לסלוח לעצמינו– הסעיף הכי חשוב מבחינתי. אנחנו עושות את הכי טוב שאנו יכולות בתור אימהות. טפחי לעצמך על השכם- את האמא הכי טובה לילדים שלך, את עושה כמיטב יכולתך.

בנוסף, מזכירה שמאמצע אוקטובר ניתן לקבל פעם בשבוע הודעה אחת בוואטסאפ על הפעילות שעלתה בקבוצה. אז מי שרוצה – מוזמנת להירשם בקישור כאן.
https://lp.vp4.me/gm1z

חתימה טובה.

פוסטים אחרונים

עין פרת

המלצה עין פרת

הטיול לעין פרת באזור מדבר יהודה, מתחיל מהכניסה דרך היישוב ענתות, זה חשוב כי הוויז לא תמיד מכוון לשם, אלא למחסום צבאי. אפשר לנסוע עד

קרא עוד »

המלצה- ביקור בפלנתניה

בסופש' האחרון ערכנו סיור בפלנתניה  בנתניה עם ירין בן ה7 ומרום בן ה3. סיור מדעי על החלל בדרך חווייתית ומוחשית. את הסיור התחלנו בשלושה ניסויים

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Made with 🍋 by Limoncello Studio