רוצה לקבל עדכונים על פעילויות ומשחקים חדשים?

אני מזמינה אותך לעקוב אחרי הפעילות

איך להעסיק את הילדים בצום יום כיפור?

מאתגר לשחק ולהיות עם הילדים בזמן צום במיוחד למי שמקפידה גם ללא שימוש בחשמל וללא פעילויות של ציור וגזירה.

ההמלצות שלי כאן הן בהתאם לאמונתי. כמובן, שכל אחד יפעל לפי שיקול דעתו ואמונתו:

  1. רכישת משחק חדש– משחק חדש ששייך לתחום ההתעניינות והסקרנות של הילדים. נכון, שהאתגר שלנו כהורים למצוא את הפעילויות שיקלעו לסקרנותם של הילדים והם התעניינו וישחקו בו (זה תהליך שלומדים אצלי בקורס המונטוסרי- לא מתרחש ביום אחד).  אולם, משחק חדש בדרך כלל מעסיק אותם יותר זמן, וכן, כדאי לרכוש משחק שהם אוהבים. אם הם אוהבים להרכיב פאזלים- זה הזמן לפאזל חדש או לעלות בכמות החלקים, אם אוהבים דינוזאורים- זה הזמן לחקור אותם במשחק ועוד  הבנתם את הכוונה.
  1. הוצאת משחקים ישנים– זה הזמן להוציא מהארון (או מהבוידעם) משחקים שזמן רב הילדים לא שיחקו בהם וכל פעם להציע להם משחק אחד. מומלץ לארגן מראש את המשחקים השונים עם החומרים הדרושים בשקיות או קופסאות.
  1. . הזדמנות לשחק יחד עם הילדים או כל המשפחה במשחקים המתאימים לטווח רחב של גילאים: משחקי קופסא, פאזלים, לגו, מגנטים, פטריות, משחק זיכרון, משחקי התאמה, דומינו, משחקי קלפים, דוקים, דבקיות, בצקים, פלסטלינה, חימר, חול קינטי והשחלות שונות (קשיות, חרוזים).
  1. משחקים מאבזרים שקיימים בביתמתיחת גומיות, סגירת צנצנת, בניית פירמידות מכוסות חד-פעמיות, אטבים, מנעולים וסיכות משרד בקלות הופכים למשחק.
  1. משחקים של פעם– הזדמנות ללמד את הילדים את משחקי הילדות שלנו: 3 מקלות, 5 אבנים, מחבאים, גומי, קלאס, דג מלוח, משחקי פנטומימה.
  1. ספרים– לקרוא יחד ספרים, מי אמר מרתון ספרים? להתבונן בציורים ולנהל שיחה על המתרחש.
  1. משחקים סנסוריםלהכין עולם שלם בתיבה: גן חיות, חוף הים, פארק וגינה ועוד. להוסיף לתיבה חול, דשא, קלקל ואביזרים בהתאם לנושא, ולתת דרור לדמיון הילדים לבד או בעזרתנו לנהל דו שיח על המתרחש (בהתאם לגיל).
  1. טיול קצר בגינה וחקירה של הסביבה– תמיד טיול קצר יכול להיות פתרון אפשרי אחרי שמיצנו את השהייה בבית.

מרבית הפעילויות שכתובות מעלה, הופיעו כאן בקבוצה. כנסו לתמונות וכך תוכלו לראות ולדפדף בפעילויות השונות.

שיהיה צום קל ומועיל למי שצם וגמר חתימה טובה.

יש לכם עוד טיפים- תכתבו לנו בקבוצת הפייסבוק  כאן שנקבל השראה – מה עוזר לכם ?

משחק פטריות

פוסטים אחרונים

איך מכינים ראש דשא?

הכי כייף להכין ראש דשא עם הילדים בט"ו בשבט.  לגעת באדמה, לקשט את העציץ או הגרביון, להכניס את הזרעים ולהמתין בסבלות תוך השקיה מתמדת של

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Made with 🍋 by Limoncello Studio